O nás

Poznej nás blíž.Jsme společnost TOPR KLIMA s.r.o. se sídlem v Brně.


Provádíme odborné kompletní dodávky, montáže, servisy, opravy a revize chladícího okruhu pro veškerou chladící a klimatizační techniku, tepelná čerpadla
a vzduchotechniku. Služby pro byty, rodinné domy, kanceláře a komerční prostory všeho druhu. Působíme zejména v Brně a okolí i po celé ČR. Chladíme také výstavní expozice v Evropě a Asii.


Vždy bylo našim cílem nabízet služby v kvalitě pro náročnou klientelu, která se k nám bude ráda vracet. A to i díky našemu přátelskému přístupu a ochotě lidsky poradit. Snažíme se pro klienta vždy najít správné řešení a konkurenceschopnou cenu. Jednáme poctivě a férově, a proto se na nás můžete spolehnout. Neustále se chceme zlepšovat, abychom mohli nabídnout kvalitu, odbornost a zejména důvěru.

Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

Naše práce nás baví.


Náš příběh

Náš příběh začal v dubnu roku 2009, v době, kdy trh byl poznamenán hospodářskou krizí. Byla založena živnost formou OSVČ v oboru klimatizační techniky. Protože o práci a o kvalitě práce jsme jen nemluvili, ale konali, tak se spokojeností klientů zakázek přibývalo. Podnikání se rozrůstalo a přijímali jsme první zaměstnance. Při magickém datu 11. 11. 2011 jsme založili společnost pod obchodním názvem TOPR KLIMA s.r.o.

Společnost jsme si přáli založit i z toho důvodu, že náš pohled na svět a naše nastavené životní hodnoty nás vedou k odpovědnému přístupu nejen k sobě, ale také k celé společnosti. Chceme přinášet jistoty stabilního zaměstnání, sociální jistoty s plně přiznanými příjmy a kolektiv, který si rozumí, může se na sebe spolehnout a dokáže se společně smát.

V růstu společnosti nám posléze pomohla také velmi dobrá spolupráce v dodávkách a montážích chlazení pro výstavní expozice zahraničního trhu ve velkých městech evropských zemí. Realizovali jsme zakázky v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Anglii, Nizozemí, Belgii, Švédsku, Švýcarsku. Také se nám podařila zakázka na asijském kontinentu ve městě Astana v Kazachstánu.
V roce 2014 jsme udělali pro nás další milníkový krok kupředu. Měnili jsme sídlo společnosti a stěhovali jsme naše zázemí, sklady a dílnu do větších prostor nové provozovny na ulici Zeleného v Brně, Žabovřeskách.


V roce 2017 jsme navýšili základní kapitál společnosti na 2,5 mil. Kč.


V roce 2018 jsme se opět vrhli na rozšíření našich prostor. Rekonstruujeme, zvelebujeme a představujeme vám naše administrativní prostory a zejména showroom s vybranou technikou.


Čas běží dál, je rok 2019 a slavíme kulaté narozeniny v podobě 10-ti let působení na trhu. Vzpomínáme na naše začátky, na prvního klienta (pana S. z Bílovic nad Svitavou, který se k nám pravidelně vrací, což je největší odměna, děkujeme!) a jsme vděční za všechny ty zkušenosti, situace i to nepříjemné, co nás motivovalo být stále lepší a nezapomenout na vášeň, s jakou se začínalo a kterou stále vkládáme do naší práce…

Naši zaměstnanci


Naši zaměstnanci


Všichni se v oboru dále vzděláváme, pravidelně školíme a dále rozvíjíme. Držíme krok s dobou.

Jsme držiteli vyhl. č. 50 o odborné způsobilosti v elektrotechnice. Provádíme kontroly a revize protipožárních klapek a stěnových uzávěrů. Jsme zejména revizními techniky, certifikovanými dle nařízení (EU) č. 2015/2067 (nebo dříve (ES) č. 842/2006) a zákona č. 73/2012 Sb. pro oblast stacionárních chladících a klimatizačních zařízení, tepelných čerpadel.

Stejně tak je certifikována i samotná společnost TOPR KLIMA s.r.o., č. certifikátu 2454/20. Certifikát vydává Ministerstvo životního prostředí.

Povinnost certifikace byla zavedena na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 842/2006 o fluorovaných skleníkových plynech. Toto nařízení je od 1. ledna 2015 nahrazeno nařízením (EU) č. 517/2014. Na národní úrovni je certifikace upravena zákonem č. 73/2012 Sb.
Tímto krokem bylo stanoveno, že od 1. února 2009 musí mít všechny osoby provádějící instalaci, servis, údržbu, opravu, znovuzískávání a kontrolu těsnosti zařízení s obsahem fluorovaných skleníkových plynů a látek poškozujících ozonovou vrstvu (tzv. regulovaných látek) certifikát, který držitele pro činnost opravňuje.