Servis

Co dodáme, o to se postaráme

Provádíme autorizovanou pravidelnou záruční
i pozáruční údržbu, čištění, opravy a revize
chladícího okruhu. Služby pro veškerou chladící
a klimatizační techniku, tepelná čerpadla
a vzduchotechniku bytového i komerčního využití.

Po celou dobu živostnosti.

Údržba klimatizace

Pravidelná údržba, čištění, dezinfekce a revize chladícího okruhu zajistí spolu s kvalitně a odborně provedenou montáží bezproblémový chod vaší klimatizace po dobu několika let. Klimatizace bude stále fungovat efektivně, ekonomicky a ovzduší bude znatelně čistší, svěžejší a bez zdraví škodlivých plísní a bakterií.

O zařízení se postaráme po celou dobu jeho životnosti.

Perioda opakování servisu

Perioda opakování servisu je vždy individuální, záleží na umístění klimatizační jednotky a jejím využívání. Minimálně však 1x ročně. Pravidelná údržba a čištění minimálně 1x ročně je podmíněno i pro případné uznání záruky. 

Pokud je klimatizace využívána pouze sezónně, na režim chlazení v létě, doporučujeme údržbu a čištění provést minimálně 1x ročně před chladící sezónou. 

Pokud je klimatizace využívaná celoročně, na režim chlazení v létě a na režim tepelného čerpadla v zimě, doporučujeme údržbu a čištění provést minimálně 2x ročně.

Vždy je nutné vzít v potaz podmínky, kde se zařízení nachází. Jednotka umístěná v průmyslových oblastech, v centrech velkých měst, v blízkosti větší prašnosti a znečištěného ovzduší, bude vyžadovat častější péči a návštěvu technika. V průmyslových podnicích, ve výrobě, v gastru, provádíme údržbu i 4x ročně.

Většina renomovaných výrobců má ve svých obchodních podmínkách a v části reklamací podmínku pro uznání záruky, a to pravidelnou prohlídku a čištění, která je hrazená klientem. Tímto opatřením výrobce předchází možným problémům, které by mohly v záruční době vzniknout z důvodu nesprávného užívání zařízení.
Čištění a údržba

Pravidelný servis prodlužuje životnost vaší klimatizace, udržuje ji v kondici a plně funkční. Často se zapomíná, že klimatizace neslouží jen k zajištění tepelné pohody prostředí dle vašich požadavků, ale také k čištění vzduchu. Ve vnitřní klimatizační jednotce dochází k neustálému proudění a filtraci vzduchu. Vzduch proudí přes turbínu ventilátoru, výměník tepla, přes mechanický filtr a různé zdravotní volitelné filtry. I přes inovativní přístup výrobců je nutné některé části klimatizace čistit a desinfikovat manuálně. Neudržovaná klimatizace se stává ideálním prostředím pro vznik a život plísní a bakterií. Může také zapáchat.

Ke snížení účinnosti zařízení a jeho přehřívání dochází vlivem zaprášených mechanických filtrů vnitřní jednotky a souvislé prachové vrstvě na venkovní jednotce. Následně dojde k zneprůchodnění a zabránění proudění vzduchu přes výměníky až k případnému poškození celého zařízení. I toto je jeden z důvodů, proč výrobci klimatizačních zařízení trvají na pravidelném odborném servisu.

Pohotovost 24 hodin

Nabízíme celoroční pohotovost 24 hodin denně s garancí příjezdu do několika hodin pro servis chlazení technologických místností a jiných důležitých prostor. Podmínkou je uzavření servisní smlouvy s naší společností. Starosti nechte na nás, chlazení vyřešíme my!

Naše tipy


Při montáži a výběru místa pro venkovní jednotku je nutné myslet i na to, že na zařízení bude technikem prováděna údržba, případně i výměna náhradního dílu.

Vyhněte se proto těžce přístupným místům na objektu a myslete na to, že lešení, které tam v době montáže máte, tam nebude stát napořád a následné práce ze servisní plošiny se značně prodraží.
V případě, že máte klimatizaci namontovanou v prostorech jako je serverovna, nezapomeňte zařízení zálohovat dalším strojem a pojistěte si servis a opravy zařízení servisní smlouvou. Servisní smlouvu by vám každá solidní montážní firma měla být schopna nabídnout. V této smlouvě můžete mít zakotveny různé parametry, které pro Vás budou důležité.

 
Pamatujme, že pořizovací cena klimatizačního zařízení a stejně tak i cena náhradních dílů a servisních prací není nízká, a proto se nám pravidelná péče o zařízení vyplatí.

Pozor na pojmy servisní zásah a oprava zařízení.

Co dělat, když se něco porouchá

Pokud vaše zařízení i přes pravidelnou údržbu a čištění nefunguje tak, jak by mělo, nebo se vám něco nezdá, poskytujeme záruční a pozáruční opravy.


Poptávku prosím proveďte nejlépe přes náš

ONLINE FORMULÁŘ >>

a my se vám co nejdříve ozveme.

Formulář slouží i pro reklamace v záruční době.
 Online poptávkový formulář servisních prací

Online poptávkový formulář slouží pro rychlý kontakt se servisním týmem TOPR KLIMA s.r.o.,
ke zjištění ceny za daný zásah a možný dostupný termín. Každý případ je individuální,
proto je cenová nabídka dána klientovi přímo na míru.
Děkujeme za pochopení, tým TOPR KLIMA s.r.o.


společnost
fyzická osoba
Údržba, čištění, revize
Oprava
Reklamace
Další služby
Ano
Ne
Nevím
Ano
Ne
Nevím

Vyplňte, prosím, všechny kolonky.
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Podmínky

Snažíme se být transparentní, s naší cenovou politikou se můžete předem seznámit.


Hodinová sazba

Sezóna 15.4. – 15.9. Běžná orientační hodinová sazba technika 650,- Kč bez DPH, pokud není dohodnuto jinak. Cena se odvíjí od složitosti případu, cenu prosím poptejte individuálně pro váš servisní úkon.
Mimosezóna 16.9. – 14.4. Běžná orientační hodinová sazba technika 550,- Kč bez DPH, pokud není dohodnuto jinak. Cena se odvíjí od složitosti případu, cenu prosím poptejte individuálně pro váš servisní úkon.Doprava

Zjistěte cenu za dopravu a ztrátový čas na cestě.

Působíme v Brně a okolí, i po celé ČR. Brno a okolí máme rozděleno do zón dle vzdálenosti a ztrátového času z provozovny Zeleného 3150/48, 616 00 Brno na vaši adresu.

Vždy se snažíme plánovat naše servisní služby tak, abychom v dané lokalitě obsloužili více klientů. Tím šetříme nejenom naše životní prostředí a čas techniků strávených při přejezdech, ale zejména náklady za dopravu pro vás. Na dopravě a ztrátových časech se může podílet více klientů. Objednejte servisní služby v předstihu a ušetřete na dopravě! 


Zóna 0 zdarma Stránice, Žabovřesky
Zóna 1 500 Kč Bohunice, Bosonohy, Brno – střed, Bystrc, Černá Pole, Husovice, Jundrov, Kníničky, Kohoutovice, Komín, Královo Pole, Lesná, Maloměřice, Medlánky, Mokrá Hora, Nový Lískovec, Obřany, Pisárky, Ponava, Řečkovice, Sadová, Staré Brno, Starý Lískovec, Štýřice, Trnitá, Veveří, Zábrdovice, Židenice
Zóna 2 700 Kč Brněnské Ivanovice, Chrlice, Černovice, Dolní Heršpice, Dvorska, Holásky, Horní Heršpice, Ivanovice, Jehnice, Komárov, Líšeň, Ořešín, Přízřenice, Slatina, Soběšice, Tuřany, Útěchov, Vinohrady, Žebětín
Zóna 3 min. 800 Kč
nebo 17 Kč/km
mimo Brno a okolí a dále, vždy individuálně řešeno s klientem