Chlazení průmyslové budovy systémem VRF, řada City Multi od výrobce Mitsubishi Electric. NOVÁ REFERENCE.

Chlazení průmyslové budovy systémem VRF, řada City Multi od výrobce Mitsubishi Electric. NOVÁ REFERENCE.

Chlazení průmyslové budovy systémem VRF, řada City Multi od výrobce Mitsubishi Electric. NOVÁ REFERENCE.
Pro zahraničního klienta jsme instalovali do velké a náročné průmyslové stavby komerční chladící systém VRF.
V budově je velké interní tepelné zatížení, proto jsou i zvýšené nároky na spolehlivou techniku klimatizace a tedy ochlazení prostor. Byl zvolen systém od značky MITSUBISHI ELECTRIC, řada City Multi o výkonu 150 kW pro chlazení serverů, transformoven a velínu. Byly použity podstropní a mezistropní kanálové jednotky.Zkratka VRF pochází z anglického výrazu „Variable Refrigerant Flow”. Jedná se vlastně o multisplitovou klimatizaci s proměnným průtokem chladiva. Je to velmi vyspělý systém a představuje vlajkovou loď klimatizačních systémů. Inverterová technologie umožňuje úsporu el. energie i při částečném zatížení.
VRF se používá zejména pro velké projekty, jako jsou průmyslové objekty s technologickými místnostmi, kancelářské budovy, různé veřejné budovy, jako jsou úřady, koncertní haly, muzea,… ale také je systém vhodný pro nemocnice, nákupní centra a hotely… Případně lze instalovat i do větších rodinných domů. Hodí se tedy všude tam, kde je třeba připojit desítky vnitřních jednotek na jednu venkovní kondenzační jednotku (nebo sestavu jednotek).

Velkou výhodou je, že mohou být v jednom systému použity současně různá provedení vnitřních jednotek. Lze kombinovat jednotky nástěnné, mezistropní kanálové, kazetové, parapetní, podstropní…přesně tak, jak si to daný prostor a desing žádá.

Technologie VRF je vhodná i pro velké převýšení mezi vnitřními jednotkami a venkovní kondenzační jednotkou. Délky potrubí se pohybují v řádech několika stovek metrů. Takové parametry pak zjednodušují nejenom projektování, ale i citlivé umístění venkovních jednotek např. u památkově chráněných budov, kde v minulosti nebyl vytvořen prostor pro takové systémy.

Systém VRF lze také dodatečně rozšířit, pokud se např. projekt realizuje na etapy.


S výběrem vaší klimatizace vám rádi poradíme.
Tým TOPR KLIMA./_admin/files/upload/server/php/b8/

Nepřehlédněte další naše články


27. 06. 2021
Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!
Mobile World Congress 2021, Barcelona, Spain 28. 6. -1. 7. 2021 Back to business. Back to Barcelona. Back together.  MWC Barcelona je nejvýznamnější...
08. 03. 2021
Designová rezidenční klimatizační jednotka TOSHIBA, řada HAORI
Nechte se překvapit kombinací stylu a technologie! Představujeme vám unikátní novinku, první klimatizační jednotku s textilním pláštěm. Slovo Haori...