Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!
Mobile World Congress 2021, Barcelona, Spain
28. 6. -1. 7. 2021
Back to business. Back to Barcelona. Back together. 

MWC Barcelona je nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilních komunikací. Je organizován Globální asociací pro mobilní komunikační systémy (GSMA). GSMA sdružuje 750 operátorů a 400 dalších společností z oblasti mobilních technologií, včetně výrobců sluchátek a zařízení, softwarových společností, poskytovatelů zařízení a internetových společností a také organizací v přilehlých průmyslových odvětvích. GSMA pořádá veletrh MWC i v čínském Šanghaji a v Los Angeles.

Barcelonský veletrh probíhá každoročně na Fira Gran Via, obvykle v únoru nebo začátkem března. V minulém roce musel být kvůli koronavirové situaci veletrh zrušen necelé dva týdny před svým zahájením, z obav o bezpečnost a zdraví účastníků i návštěvníků. A tak i my jsme dva dny před odletem a zahájením prací na veletrhu museli vše zrušit. Výstava se tak poprvé po 33 letech od svého vzniku nekonala.

Zrušení tak velké akce, jako MWC pro Barcelonu zcela jistě je, znamenalo ztrátu výdělku 492 milionů euro pro samotné město, ale také ztrátu 14-ti tisíc dočasných pracovních míst, které každý rok MWC poskytuje. Letošní ročník neprobíhá ve svém obvyklém termínu. Pořadatelé se jej rozhodli kvůli stále nepříznivé situaci přesunout na později. Protože doba je nepředvídatelná a ne každý může cestovat, nebude to ovšem MWC tak, jak ho známe.
V areálu veletrhu jsou zvýšená hygienická opatření a je omezený maximální počet lidí. Samozřejmostí je negativní test každých 72 hodin, každý den prokazování bezpříznakovosti onemocnění Covid-19, nošení respirátorů a dodržování dostatečného odstupu.

Mobilní svátek MWC21 se proto stává i více hybridní. Účastníci MWC se budou moci stát součástí obsahu virtuálně odkudkoliv. Několik velkých firem již předem oznámily, že do Barcelony nepřijedou.

Veletrhu se pravidelně zúčastňují zejména výrobci zařízení, globální mobilní operátoři, poskytovatelé technologií, prodejci a vlastníci obsahu, tisk. Účast je obvykle okolo 100 tis. lidí. Letos se počítá s návštěvností 30 až 40 tisíc lidí. Vystavovatelé konferenci používají k odhalení nejmodernějších technologií a uvedení produktů na trh, ale také přinášejí inovaci a inspiraci. Velkým tématem letošního ročníku bude konektivita, protože během pandemie jsme se dostali do stavu, kdy jsme pracovali z domu a komunikovali s blízkými pouze v online světě. A k tomu je třeba kvalitní, stabilní a spolehlivé připojení.

Jsme moc rádi, že naše společnost může být opět součástí této akce a že opět chladíme výstavní expozice. Letošní MWC je jiné, ale doufáme, že duch výstav se pomalu bude vracet do normálu.

Za TOPR KLIMA s.r.o., RenataNepřehlédněte další naše články


29. 04. 2024
Na trh přichází designová novinka roku 2024. Klimatizace TOSHIBA, řada Daiseikai 10.
Klimatizační zařízení TOSHIBA patří ke špičce v oboru klimatizací. Nyní přichází jako první s designovým a technickým skvostem. Verze Daiseikai 10 Wood,...
22. 03. 2024
Sinclair - VÝROČNÍ PARTNERSKÁ KONFERENCE 2024, hotel Zámek Valeč
21. 3. 2024 Na milé pozvání našeho partnera a dodavatele značky Sinclair jsme se zúčastnili výroční partnerské konference v krásných prostorách hotelu...
08. 03. 2024
Účastníme se veletrhu AQUATHERM 2024, Praha.
Máme rádi novinky a inovace, proto jsme si nenechali ujít návštěvu Mezinárodního veletrhu technických zařízení budov. AQUATHERM Praha je největším odborným...