Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!

Opět chladíme výstavní expozice. MWC21 je zpět!
Mobile World Congress 2021, Barcelona, Spain
28. 6. -1. 7. 2021
Back to business. Back to Barcelona. Back together. 

MWC Barcelona je nejvýznamnější veletrh v odvětví mobilních komunikací. Je organizován Globální asociací pro mobilní komunikační systémy (GSMA). GSMA sdružuje 750 operátorů a 400 dalších společností z oblasti mobilních technologií, včetně výrobců sluchátek a zařízení, softwarových společností, poskytovatelů zařízení a internetových společností a také organizací v přilehlých průmyslových odvětvích. GSMA pořádá veletrh MWC i v čínském Šanghaji a v Los Angeles.

Barcelonský veletrh probíhá každoročně na Fira Gran Via, obvykle v únoru nebo začátkem března. V minulém roce musel být kvůli koronavirové situaci veletrh zrušen necelé dva týdny před svým zahájením, z obav o bezpečnost a zdraví účastníků i návštěvníků. A tak i my jsme dva dny před odletem a zahájením prací na veletrhu museli vše zrušit. Výstava se tak poprvé po 33 letech od svého vzniku nekonala.

Zrušení tak velké akce, jako MWC pro Barcelonu zcela jistě je, znamenalo ztrátu výdělku 492 milionů euro pro samotné město, ale také ztrátu 14-ti tisíc dočasných pracovních míst, které každý rok MWC poskytuje. Letošní ročník neprobíhá ve svém obvyklém termínu. Pořadatelé se jej rozhodli kvůli stále nepříznivé situaci přesunout na později. Protože doba je nepředvídatelná a ne každý může cestovat, nebude to ovšem MWC tak, jak ho známe.
V areálu veletrhu jsou zvýšená hygienická opatření a je omezený maximální počet lidí. Samozřejmostí je negativní test každých 72 hodin, každý den prokazování bezpříznakovosti onemocnění Covid-19, nošení respirátorů a dodržování dostatečného odstupu.

Mobilní svátek MWC21 se proto stává i více hybridní. Účastníci MWC se budou moci stát součástí obsahu virtuálně odkudkoliv. Několik velkých firem již předem oznámily, že do Barcelony nepřijedou.

Veletrhu se pravidelně zúčastňují zejména výrobci zařízení, globální mobilní operátoři, poskytovatelé technologií, prodejci a vlastníci obsahu, tisk. Účast je obvykle okolo 100 tis. lidí. Letos se počítá s návštěvností 30 až 40 tisíc lidí. Vystavovatelé konferenci používají k odhalení nejmodernějších technologií a uvedení produktů na trh, ale také přinášejí inovaci a inspiraci. Velkým tématem letošního ročníku bude konektivita, protože během pandemie jsme se dostali do stavu, kdy jsme pracovali z domu a komunikovali s blízkými pouze v online světě. A k tomu je třeba kvalitní, stabilní a spolehlivé připojení.

Jsme moc rádi, že naše společnost může být opět součástí této akce a že opět chladíme výstavní expozice. Letošní MWC je jiné, ale doufáme, že duch výstav se pomalu bude vracet do normálu.

Za TOPR KLIMA s.r.o., RenataNepřehlédněte další naše články


07. 08. 2023
Sinclair - VÝROČNÍ PARTNERSKÁ KONFERENCE 2023, Brno, hotel Maximus
23.3.2023 - 24.3.2023 I v letošním roce jsme se účastnili partnerského setkání dodavatele klimatizační a tepelné techniky Sinclair pro český trh. Výrobky...
24. 07. 2023
Odborná montáž japonské klimatizační jednotky Toshiba Shorai Edge White.
Pro moderní obývací prostor bytu našich klientů jsme instalovali designovou klimatizační jednotku Toshiba. Technologie značky Toshiba přináší na trh inovativní...
29. 05. 2023
Maximálně skryté chlazení a vytápění. Neviditelné řešení pomocí kanálové klimatizační jednotky.
Kanálová neboli mezistropní klimatizace je ukrytá vnitřní klimatizační jednotka. Hodí se všude tam, kde má vyniknout estetika interiéru a existuje dostatečný...